Monitory zakrzywione – co je wyróżnia?

Monitory zakrzywione przyciągają uwagę swoim wyglądem. Czy wiesz jednak, jaki wariant monitora z zakrzywionym ekranem warto rozważyć? Sprawdź, jakie parametry mogą Cię zaskoczyć oraz jakie szczególne zalety ma ten nietypowy kształt ekranu.

Monitor zakrzywiony – 27 cali czy większy?

Monitory zakrzywione występują w przeróżnych wariantach. Jednym z głównych parametrów, na jakie bez wątpienia zwracają uwagę użytkownicy, jest ich wielkość. Częstym wyborem jest między innymi monitor zakrzywiony 27 cali. To odpowiednia wielkość, jeżeli szukamy niedużego ekranu, który sprawdzi się zarówno do pracy, jak i grania. Bez trudu znajdziemy też mniejsze i większe monitory, w zależności od naszych potrzeb.

Podczas wyboru uwagę warto zwrócić również na częstotliwość odświeżania. W tym przypadku popularnym wyborem jest m.in monitor zakrzywiony 144Hz. Czemu ten parametr jest tak istotny? Odpowiada on za eliminację opóźnień i rozmycia ruchu. Częstsze odświeżanie ekranu to także ostrzejszy obraz, wpływający na nasze wrażenia wizualne.

Czym zaskoczy Cię monitor zakrzywiony 4K??

Jeżeli szukasz ekranu, który sprawdzi się podczas emocjonującej rozgrywki, wybierz monitor zakrzywiony 4K. Taki wariant zapewnia doskonały obraz o niesamowitej głębi kolorów i niezwykle wyraźnych szczegółach. Tego rodzaju monitory dopasowane są kształtem do krzywizny ludzkiego oka. Dzięki temu możemy utrzymać stałą odległość oczu od monitora, przy zachowaniu ostrości widzenia w każdym jego punkcie.

Monitory zakrzywione marki Samsung

Skoro wiesz już, jak ważna jest odpowiednia wielkość monitora oraz częstotliwość odświeżania, czas poznać inne parametry, które również mają niemałe znaczenie! Podczas wyboru urządzenia koniecznie zastanów się, czego od niego oczekujesz – częściej oglądasz filmy czy grasz? A może poszukujesz odpowiedniego ekranu do wielogodzinnej pracy?

W każdym z tych przypadków potrzeby względem konkretnych parametrów mogą być nieco inne. Ciekawy asortyment urządzeń posiada m.in. marka Samsung. Znajdziemy tutaj modele różniące się od siebie nie tylko liczbą cali, ale też dostępnymi funkcjami i technologiami.

Wśród monitorów Samsung bez problemu znajdziemy też monitor z jednym z największych na rynku zakrzywieniem, czyli 1000R. Ciekawym wyborem są również warianty z odświeżaniem 240Hz czy czasem reakcji 1/ms. Dodatkowo płynny i dynamiczny obraz może zapewnić nam AMD FreeSync.

Dla osób oczekujących wysokiej jakości obrazu dobrym wyborem są monitory zakrzywione, które korzystają z technologii QLED. W przypadku urządzeń marki Samsung uwagę zwraca również oryginalny design – smukłe i designerskie formy są tutaj na porządku dziennym.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.