Monitory poleasingowe – co to jest?

laptopy

Monitory poleasingowe, to urządzenia, które były wcześniej używane przez firmę w ramach umowy leasingowej. Pomimo jednak tego, ich nabycie może być doskonałym pomysłem zarówno dla osób prywatnych, jak i kolejnych przedsiębiorców.

Takie sprzęty pozwalają bowiem nie tylko uzyskać dostęp do najbardziej wydanych modeli, ale także znacząco oszczędzić podczas realizowania zakupu. Już na samym wstępie warto też zaznaczyć, że monitory po leasingu są zazwyczaj w znacznie lepszym stanie, niż takie używane przez standardowego nabywcę. Jeśli chodzi natomiast o konkretnych producentów, których monitory warto wybierać, to od lat spory wzięciem wśród klientów cieszą się między innymi te sygnowane logotypami:

– Dell

– Acer

– Asus

A jakiej wydajności możemy się po nich spodziewać? Tutaj wiele zależy od konkretnego modelu i jego specyfikacji. Najlepiej więc dobrać monitor do rodzaju zadań, jakie wykonujemy. Jeśli szukamy sprzętu, chociażby dla graczy, to warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Monitor gamingowy powinien bowiem gwarantować wysoką płynność i jakość obrazu. Dobrym wyborem spełniającym te kryteria mogą, być tu między innymi monitory poleasingowe 144 Hz. Pewne jest natomiast zawsze to, że praktycznie wszystkie monitory pochodzące z leasingu możemy zakupić w znacznie niższej cenie, niż ich sklepowe odpowiedniki.

Co więcej, niższa cena absolutnie nie wpływa na sposób ich działania. Oczywiście naturalne jest, że taki używany wcześniej przez kogoś w ramach leasingu monitor może nosić pewne ślady, jak drobne rysy, czy odpryski, jednak nie wpływają one na codzienne użytkowanie. Pamiętajmy też, że każdy sprzęt poleasingowy, zanim w ogóle trafi na sprzedaż, jest dokładnie sprawdzany przez serwis. Dzięki temu sklep z poleasingowymi monitorami uzyskuje pewność, że oferuje sprzęt na odpowiednim poziomie.

Być może zainteresuje Cię również artykuł o dużej awarii internetu w Szczecinie na szczecininfo.pl.