Każdą firmę czeka moment remontu lub wymiany wyposażenia. Często kluczowym krokiem w tej operacji jest zmiana sprzętu komputerowego na nowy, który pozwoli lepiej spełniać dotychczasowe zadania lub poszerzy je o nowe funkcje. Z tego tekstu dowiesz się m.in. jak zabrać się do wymiany sprzętu? Co zrobić ze starymi urządzeniami? Jak wygląda cały proces modernizacji? Gdzie szukać dostawcy nowego wyposażenia IT?
Od czego zacząć wymianę sprzętu IT w firmie?
Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki w celu remontu od strony technicznej w firmie, musisz zastanowić się, co będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto, abyś zdecydował/a które sprzęty wymagają wymiany, a które nie. Może w przypadku niektórych urządzeń wystarczy naprawa czy modernizacja, a w innych potrzebna będzie całkowita wymiana?
Jeśli skończysz oceniać stan Twojego IT, warto zastanowić się nad tym, czego potrzebujesz w zamian. Określ swoje wymagania dotyczące ilości oraz specyfikacji nowych sprzętów. Weź pod uwagę faktyczne potrzeby na danym stanowisku i jego specyfikę. Grafik będzie potrzebował innych urządzeń oraz parametrów technicznych niż np. protokolant.
Audyt wyposażenia IT
Wracając do oceny stanu wyposażenia IT, to pomóc w tym mogą zewnętrzne firmy. Selkea oferuje audyt sprzętów komputerowych. Oferta firmy obejmuje także dokładną wycenę urządzeń i odkup sprzętu.
Podczas profesjonalnego audytu sprawdzane są cechy wizualne, specyfikacja techniczna i sprawność urządzeń. Całość wieńczy raport, który pozwala na zagłębienie się w szczegóły, a co za tym idzie także zobaczenie dokładnej kondycji urządzeń.
Co dalej? Wycena sprzętu komputerowego i skup
Selkea oferuje także rzeczywistą wycenę sprzętów. Opiera się ona na kilku najważniejszych aspektach każdego z urządzeń. Są nimi: rok produkcji, marka i model, parametry techniczne, stan wizualny i techniczny. Nowsze modele, popularne marki i pokaźna specyfikacja mogą zapewnić dobrą cenie przy skupie np. w Selkea.
Warto zauważyć, że ww. firma dba szczególnie o bezpieczeństwo klientów. Transport urządzeń do ich siedziby jest w pełni zabezpieczony. Natomiast same urządzenia mają kilkukrotnie nadpisywane dane na dyskach, co powoduje brak możliwości odczytania poufnych informacji z komputerów stacjonarnych, laptopów, czy telefonów. Do tego przestrzegają w swojej pracy regulacji RODO oraz umowy NDA.
Kupno nowego sprzętu do firmy
Skoro pozbyłeś się starego sprzętu, to teraz nadszedł czas, by kupić nowy. Warto sprawdzić najatrakcyjniejszą ofertę spośród wszystkich na rynku. Zanim dokonasz podpisania umowy, dowiedz się szczegółów. Najlepiej, gdyby firma oferująca Tobie sprzęt zapewniała również wsparcie techniczne do niego przez jak najdłuższy okres od zakupu.
Po pokonaniu wszystkich etapów możesz cieszyć się nowym sprzętem w swoim przedsiębiorstwie.