EKG, płatności mobilne, wytrzymałość – czyli smartwatch Galaxy Watch5 Pro

Smartwatche stały się akcesoriami, po które chętnie sięgamy ze względu na ich wielofunkcyjność. Inteligentne zegarki to często zaawansowane urządzenia, które przydają się nie tylko w trakcie uprawiania sportu, ale także na co dzień. Nic zatem dziwnego, że jeden z modeli marki Samsung, Galaxy Watch5 Pro, został wyposażony w wiele opcji, za sprawą których możemy wygodniej załatwiać codzienne sprawy, a także lepiej poznać siebie i popracować nad swoim samopoczuciem. Poznaj ten smartwatch z dobrą baterią i przekonaj się, co ma do zaoferowania.

Smartwatch Galaxy Watch5 Pro a trwałość

Solidność wykonania akcesoriów, z których korzystamy na porządku dziennym, jest dla nas bardzo istotna. W końcu chcemy, aby wybrane przez nas urządzenia posłużyły nam jak najdłużej i okazywały się niezawodne w różnorodnych sytuacjach. W przypadku smartwatcha Samsung Galaxy Watch5 Pro zdecydowanie o to zadbano, co widać już po materiałach, z jakich został wyprodukowany. Tytanowa obudowa została tutaj uzupełniona o mocne szkło szafirowe, w związku z czym możemy liczyć na większą odporność na zarysowania czy drobne uszkodzenia.

Ponadto Galaxy Watch5 Pro to smartwatch z dobrą baterią o typowej pojemności 590 mAh. Tym samym może nam on zapewnić wiele godzin nieprzerwanej pracy, co zwykle okazuje się nieocenionym parametrem. Na jego korzyść przemawia również fakt, że jest wodoodporny do 50 metrów zgodnie z normą ISO 22810:2010. Oczywiście nie sprawia to, że możemy z niego korzystać na basenie, niemniej ryzyko, że zachlapanie spowoduje jego awarię, jest zdecydowanie mniejsze.

Galaxy Watch5 Pro w trosce o Twoje samopoczucie

Nikogo już nie dziwi fakt, że nowoczesne smartwatche posiadają funkcję monitorowania snu. Dzięki niej wiemy, czy jakość naszego nocnego odpoczynku jest na odpowiednim poziomie, a to wpływa przecież realnie na nasz nastrój. Oprócz tego ten model z oferty Samsung to smartwatch z pomiarem EKG. Czujnik 3w1 Samsung BioActive śledzi ciśnienie krwi, tętno, a także parametry sercowo-naczyniowe.

Pamiętajmy jednak o tym, że smartwatch z pomiarem EKG nie jest urządzeniem medycznym. Nie zastąpi nam zatem specjalistycznych badań czy po prostu konsultacji z lekarzem. Niemniej gromadzone przez niego informacje – w tym wykrywanie anomalii w pracy serca – może stanowić dla nas indywidualną wskazówkę w odnośnie naszej kondycji.

Zapłać za zakupy smartwatchem

Smartwatch z płatnością zbliżeniową? Jak najbardziej jest to możliwe, czego przykładem również jest Galaxy Watch5 Pro. Ponieważ został wzbogacony o system Wear OS, możemy zainstalować na nim aplikacje należące do Google, w tym Google Pay. Tym samym przy pomocy tylko smartwatcha możemy zapłacić za drobne zakupy, nawet jeżeli wyszliśmy z domu jedynie na chwilę i nie zabraliśmy ze sobą portfela czy chociażby smartfona.

Smartwatch z płatnością zbliżeniową to kolejny krok w rozbudowywaniu funkcjonalności tego typu urządzeń. Jeżeli takie akcesoria nas interesują, bez wątpienia warto śledzić na bieżąco kolejne opcje, które są opracowywane przez wiodących producentów tych sprzętów.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska