Jaki monitor do domu wybrać?

Być może jesteś w trakcie wybierania komputera stacjonarnego lub notebooka lub masz już laptopa, ale nie jesteś zadowolony z wielkości ekranu, jaką zapewnia – tak czy inaczej, czas wprowadzić się w rozległy świat monitorów komputerowych, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, jakie produkty będą odpowiadały Twoim potrzebom.
Monitor biurowy – na co zwrócić uwagę?
Dawniej znane jako wyświetlacze wideo, najwcześniejsze monitory jako pierwsze wprowadzały światła dla inżynierów komputerowych, aby mogli monitorować stan zasilania swoich komponentów i wiedzieć, czy ich urządzenia działają prawidłowo, czy nie. Wraz z rozwojem technologii monitory komputerowe przeszły długą drogę w zakresie tego, co mogą wyświetlać i jak sobie z tym radzą.

Mówiąc prościej, monitor, który musisz kupić, zależy od tego, do czego będziesz głównie używać komputera, i można to podzielić na trzy nadrzędne kategorie: ogólne / biznesowe, profesjonalne efekty wizualne i gry. Nie każdy monitor jest taki sam, ponieważ niektóre cechy fizyczne i zintegrowane technologie w danym produkcie mogą zapewniać najlepsze wyniki w przypadku uruchamiania aplikacji do gier, w przeciwieństwie do narzędzi biurowych lub profesjonalnych programów do projektowania graficznego / edycji wideo.

Należy zauważyć, że monitory mają swoje własne słownictwo i żargon, które należy zrozumieć, aby dokonać świadomego zakupu. Na szczęście wiele firm ma obszerny przewodnik po terminach związanych z monitorami, które musisz znać przed rozpoczęciem nurkowania.

Najważniejsze informacje o budowie komputera

Rodzaje monitorów

Z pozoru rozmiar ekranu może wydawać się jedyną różnicą między monitorami poza marką. Zanim przejdziemy do wszystkiego, co dzieje się za każdym wyświetlaczem i czego komputer może potrzebować, aby uzyskać właściwe wyniki, najlepiej przedstawić typy monitorów, a także różne kształty i rozmiary, w których są dostępne.

Ogólne zastosowanie i biznes

Monitory ogólnego użytku można znaleźć w domu lub w biurze i są najczęściej używane do uruchamiania aplikacji Microsoft Office, przeglądarek internetowych lub programów komputerowych, które nie wymagają intensywnego przetwarzania grafiki. Z tego powodu zwykle będziesz w stanie określić, które monitory są do ogólnego użytku, na podstawie ich dość niskiej ceny. Ponieważ te produkty obsługują oszczędne budżety, Twój komputer nie będzie wymagał żadnych zaawansowanych specyfikacji ani aktualnych aktualizacji, aby prawidłowo korzystać z tych standardowych monitorów.

Profesjonalne (projektowanie graficzne, zdjęcia i wideo)

Jeśli jesteś artystą cyfrowym, twórcą treści lub po prostu chcesz rozpocząć przygodę z rozrywką wizualną, zapoznanie się z tym, co może zaoferować profesjonalny monitor do projektowania / edycji, jest koniecznością. Niezależnie od tego, czy projektujesz coś, co zostanie wyświetlone w druku, czy na stronie internetowej, uzyskanie odpowiedniego koloru (a tym samym kreatywnej atmosfery) może być łatwo oczywiste.

Jeśli zdecydujesz się obniżyć koszty i zdecydujesz się na monitor z niższej półki, kolory, które mogłeś mieć na myśli kończąc projekt, mogą pojawić się zupełnie inaczej na innych ekranach. Oczywiście musisz mieć już maszynę, na której można uruchamiać programy takie jak Adobe Photoshop lub Final Cut Pro firmy Apple.